Wschowa i 100droga

Ostatni weekend spędziliśmy na festiwalu podróży we Wschowie. Festiwal jak to festiwal :-) – kilka osób, kilka pokazów. Każdy inny – każdy o czymś innym – każdy pokazany trochę inaczej.
Wiadomo . .co osiem osób to nie jedna :-)
Festiwal powstał z pasji. W małym mieście, właściwie miasteczku, które zawsze kroczyło przez świat dumne choćby z faktu, że w ich kościele Kazimierz Wielki wziął ślub. Z czasem okazało się, że …. był to ślub jeden z wielu :-)

Wschowa to miasteczko z boku. Dom Towarowy Wieśniak, rondo i zjazd na Leszno i … już. Tak właśnie myślałem aż do tej pory kiedy właśnie dzięki festiwalowi i jego wspaniałej organizacji, że Wschowa to fascynujące małe miasteczko. Nie tylko dla tego, że na wieżę ratuszową wchodzi się przez … męską toaletę.

PODOBNE:  Tysiąc Szklanek Herbaty
Widok z wieży ratuszowej

Największym skarbem który odkryliśmy we Wschowie to … ludzie. Tomasz Szwarc z przyjaciółmi, którzy nie tylko zaprosili nas na festiwal ale przede wszystkim – ugościli jak rodzinę. Już pierwszego wieczoru, OBOWIĄZKOWO zaciągnęli wszystkich uczestników na wspólną kolację. Potem na wspólne śniadanie, obiad i jeszcze jedną kolację :-)
Nie gdzie indziej jak na sali weselnej! Czuliśmy się jak na imieninach u wujka :-)
Dużo dobrego jedzenia i trunki. Taaaak. Trunki :-) Nawet nocne -23C jakoś nam nie przeszkadzało tak gorąco było!

Kościół imienia Żłóbka Chrystusa (Kripplein Christi) - nam takie tabliczki raczej nie straszne ;-)
Wewnątrz kościoła. Polecam poczytać o tym ciekawym i mało znanym miejscu. Być może powstanie tu polskie muzeum Reformacji.

I jeszcze jedno.
Na którym innym festiwalu sponsorzy zakasują tak samo rękawy i rzucają się w wir przygotowań jak sami organizatorzy?

Brawo Wschowa!
Dziękujemy!

Jeszcze przyjdziemy!

A na koniec coś nowego. Co prawda w trakcie nagrywania coś się stało z dyktafonem no i to „bardzo pierwszy raz” i musicie mi wybaczyć, ale myślę, że rozmówca ratuje sytuację :-)

PODOBNE:  Godzina Prawdy w Trójce

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Muzyka: Beth Hart & Joe Bonamassa oraz Johhny Cash

Zapisz się do naszego newslettera

Instagram

Instagram

4 Comments

 1. Krzysztof
  Luty 14

  Witajcie!
  Brawo Wschowa! Brawo dla pomysłodawców i organizatorów I Festiwalu Podróżników – 100Droga! Jestem pod wrażeniem, naprawdę, ponieważ właśnie w tych małych miejscowościach, będących „na uboczu,” takie festiwale mają jeszcze klimat i prawdziwego ducha. Dodatkowo, doborowe towarzystwo uczestników-podróżników, zapewne zaspokoiło gusta wszystkich sympatyków przygody. Super!
  Dzięki Robert za ten przekaz o dobrych ludziach!
  Muszę Cię jeszcze pochwalić za tę rozmowę z 12-letnim Mateuszem. Chciałbym również podziękować jego tacie za to, jak fantastycznie kształtuje swojego syna. Przyznam szczerze, że trochę chwyciło mnie za rowerowe serducho, bo ja również ze swoim 12-letnim synem, swego czasu, spędziłem parę tysięcy kilometrów na wspólnym, niezapomnianym – rowerowaniu.

  Dziękuję, uściski dla Ani, pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia w Poznaniu
  Krzychu z Mikołowa

 2. Luty 15

  Krzysiek, dziękuję za ciepłe słowa.

  Tata Marek

 3. Luty 16

  Jako Wschowianin i pomagający przy organizacji festiwalu pragnę wyjaśnić iż wejście na wieżę przez WC jest bardzo praktyczne… szczególnie dla osób z lękiem wysokości :D
  W każdym razie dzięki za wizytę, zapraszamy na następne festiwale i w drogę! Aby było co pokazywać za rok.
  Trzymajcie się!

 4. robb
  Luty 16

  Rozumiem, że gdyby ktoś ze strachu chciał się …. to zawsze ma po drodze ;-)

Dodaj komentarz

Or

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Anti-Spam Quiz: