Salam Iran

Z czym kojarzy Wam się Iran?

Sądząc po wiadomościach w telewizji i prasie – z niczym dobrym. Pewnie kojarzy Wam się ze zbliżającą się wojną, z fanatyzmem religijnym, bombą atomową i Izraelem.
Tymczasem to Iran stworzony przez media.
Iran prawdziwy jest pełniejszy niż te skrawki informacji i dezinformacji.

Iran, który chcemy Wam przedstawić, to Iran codzienny. Iran zwykłych ludzi i nieoczywistych sfer irańskiego życia, o którym pewnie nie mieliście pojęcia. Kraj zarazem normalny i fascynujący.

salamiranSalam Iran to spotkania obejmujące swym zasięgiem kilka polskich miast zorganizowane przez zwykłych ludzi, którym zdarzyło się pojechać do Iranu i w nim zakochać.
20 marca to ostatni dzień miesiąca esfand i roku 1391.
21 marca to pierwszy dzień irańskiego nowego roku, czyli Nouruz.

PODOBNE:  Wschowa i 100droga

No i wyszła super impreza. Spotkanie wrocławskie z cyklu Salam Iran przeszło nasze oczekiwania. Po pierwsze to przyszła prawie setka ludzi, a po drugie – wszyscy byli ciekawi Iranu :)
Może da się z tego zrobić jakiś cykl?
No zobaczymy.
Przy okazji wielkie podziękowania dla klubu Firlej za salę!!
Na prawdę – wielkie!

A jak było?

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Zapisz się do naszego newslettera

Instagram

Instagram

2 Comments

 1. Marzec 21

  Witajcie! Wspaniała inicjatywa. Żałuję ogromnie, że nie mogę być teraz w którymś z „salomowych” miast. Zaraz po tym, jak żałuję, że nie jestem ponownie w Iranie w trakcie Nowruzu.

  Iran to jedno z najbardziej fascynujących miejsc w jakich byłam w ciagu ostatnich czterech lat. Wywiozłam stamtąd przyjaźnie na życie, masę cudownych wspomnień i ten niepokój, który pewnie przyświecał organizatorom Salom Iran, że jest to kraj bardzo medialnie pokrzywdzony. Oczywiście odcieni Iranu jest nieskończona ilość – też tych, które do najjaśniejszych nie należą. Ale Irańczycy – skarb narodowy tego kraju, to ludzie z którymi warto się spotkać.

  Norooz Mabarak! I powodzenia w spotkaniach Salom Iran. Wielkie dzieki za tą inicjatywę! W imieniu swoim i moich Irańskich przyjaciół, którym doniesienia o imprezie sprawiły ogromną przyjemność.

  Pozdrawiam,
  Kasia

  P.S. W ferworze świątecznych porządków wygrzebałam trochę zdjęć z Iranu, jeśli jeszcze nie macie dość. A mam nadzieję, że nie macie:)
  http://www.katarzynatolwinska.com/khone-tekani-iran/

 2. Robb
  Marzec 21

  Zdjęć z Iranu nigdy mało :)

  Pozdrawiamy!!

Dodaj komentarz

Or

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Anti-Spam Quiz: