W stronę Samarkandy

Witamy :-)

Za chwilę wyruszamy z Yazd przez pustynię Dasht-e Kavir w stronę turkmeńskiej granicy. Niczym starożytni podróżnicy przemierzający Jedwabny Szlak ;-)))
Za 10 dni zaczyna nam se 5′o dniowa wiza tranzytowa przez ten pustynny i nieprzychylny turystom (urzędowo ;-) kraj i wjeżdżamy do Uzbekistanu.

Pewnie będzie tak, że aż do Samarkandy nie będzie od nas wieści więc gdyby-ktoś-przypadkiem .. to proszę się nie zastanawiać ;-)

Co potem ? Sami trochę nie wiemy. mamy plany i musimy złożyć kilka wniosków wizowych, ale jak wiemy – nie za dużo zależy od nas. Przynajmniej chwilowo. Szukamy opcji by ominąć Kirgistan ale mimo wszystko wjechać do Tadżykistanu. TYlko jak potem jechać do Chin ?

„Się zobaczy” jak mawiają ;-)

Tak czy inaczej. – Do usłyszenia z Uzbekistanu!

Pozdrawiamy i dziękujemy za wszystkie odwiedziny na naszej stronie. Za wszelkie komentarze itepe.

Robb, Ania i Ben

Be Sociable, Share!

Komentarzy: 8 ... ale czy to dużo? Subscribe to comments


 1. majchers

  Gutlack kids !!!
  ;-)))

  19-06-2010


 2. Kasia

  Uwazajacie na siebie…

  19-06-2010

 3. Byle do przodu….;)
  Ślędzimy Was cały czas, powodzenia i szerokości..:D

  19-06-2010

 4. Nie wiem jak sie przedstawia obecnie sytuacja z wizami do Tajikistanu. Jednak z Samarkandy plecłbym jechać prez Penjikent następnie do Dushanebe i póżniej jedziecię drogą A372 do Sari-Tash w Kirgizji a stamta już rzut beretem do Irkesztam i jesteś w Chinach. W ten sposób onijacie Fregana Valley , który jest regionem walk Kirgisko-uzbeckich. Ponadto przejeziecie sobie pod PIkiem Lenina ;-) Powodzenia.

  20-06-2010

 5. Trzymam za Was kciuki!!
  Powodzenia i …piszcie:)

  20-06-2010


 6. Adam

  Nie wiem ale za czym sie pchacie w kraine ktora Pan Bog opuscil??? Czy ta goscinnosc jest tylko po to aby was porwac na okup. ?? Spadajcie jak najszybciej do bezpiecznych miejsc. Powodzenia Adam

  21-06-2010


 7. Adam

  Acha. Nie wiem czy wiecie ze Homeini mial polskie pochodzenie Zawsze wolal A ja to Lach.

  Adam

  21-06-2010

 8. brawo:) czekam na kolejny wpis

  21-06-2010

A może coś od siebie ?