Tysiąc Szklanek Herbaty

Jest. Powstała. W bólach jak zawsze, ale chyba na tym to polega :-) Chyba, że ma się lekkie pióro i dużo dyscypliny. Choć nie, już pamiętam dlaczego było ciężko – używam tylko 4 palców gdy piszę na klawiaturze! Tak . .to o to chodziło :-)

Tysiąc szklanek herbaty . .skąd taki tytuł? Na całym jedwabnym Szlaku to właśnie herbata była wspólnym mianownikiem. Zaraz obok gościnności, ale wyobraźcie sobie dobry tytuł z „wszechobecną gościnnością” który nie byłby kiczowaty … hmmm.

Książka ma swoją premierę rok po tym jak na korytarzu Nowohuckiego Centrum Kultury, w przerwie festiwalu Trzy Żywioły, podszedł do mnie Bardzo Miły Grzegorz z wydawnictwa i powiedział tylko – chcieli byśmy wydać Twoją nową książkę. Inny kolega, Piotr pokazał mnie palcem i tak Grzegorz wpadł na Roberta … i tak się to zaczęło.
Była jeszcze Ania która trzymała mnie za rękę i Ewelina, która pilnowała Grzegorza by za dużo „mi nie naobiecywał” :-) czy jakoś tak :-)

Do czerwca nie wiedziałem czy pisać „już” czy czekać aż zatęsknię. Podpisaliśmy umowę, podsunęliśmy wydawnictwu pomysł na jeszcze jedną książkę, tym razem Podręcznik Przygody Rowerowej, ale o tym będzie w maju . .gdy już będzie na półkach księgarni …

W lipcu przyszła wielka blokada i zwątpienie. Na szczęście z pomocą przyszli przyjaciele. I ich dom na mazurach zamieniony chwilowo na Dom Pracy Twórczej. To było to! Żurawie, bociany, komary i zielona trwa i po 8 stron dziennie pisanych tymi 4 palcami :-), ale o to była. Nowa książka, która nie tylko miała być jeszcze lepsza niż poprzednie, ale i inna pod każdym książkowym względem. Inny kształt, duże zdjęcia, dużo skanowanych roślinek i etykiet.

I jest :-)
Leży obok.
Sprzedało się jej trochę ponad 5000 sztuk i … dobrze jest :)

Pozdrawiam(y)!
Tysiąc szklanek herbaty - okładka
Tysiąc szklanek herbaty - środek

Kilka recenzji:
Lektury reportera (1)
Lektury reportera (2)
MUMAGStravels
Daleko nie-daleko

Be Sociable, Share!

Komentarzy: 5 ... ale czy to dużo? Subscribe to comments

 1. Gratuluję – książka wygląda bardzo stylowo! :)
  Pozdrawiam swiątecznie,
  Adam

  23-12-2012

 2. Gratuluje, książka zapowiada się Ciekawie, czy jest może dostępna już w jakiejś księgarni ?? Czy zamierzasz wydaj jej odpowiednik w wersji elektronicznej ?

  18-03-2013

 3. Świetna książka! :-) Dobrze się czyta.

  17-12-2013


 4. Robb

  Bardzo dziękuję!!
  Safe trip!
  R

  23-12-2013

 5. Bardzo fajna książka. Każdy, którego zajmuje tematyka podróży powinien mieć ją w swoim podróżniczym księgozbiorze:)

  Pozdrawiamy,
  Republika Podróży.

  30-12-2013

A może coś od siebie ?